Program naprawczy.

Zwykły wpis

Wraz z roztopami (powoli ogarniającymi i Białystok) wdrażamy program naprawczy Flaiowego frisbowania. Bo coś się nam popsuło ostatnimi czasy, właściwie nie do końca wiem dlaczego. A może i wiem, bo śniegu było tyle, że frisbować się dało jedynie na wąskich alejkach, a jak nie daj boże dysk zboczył (a nie daj boże zdarzało mu się często, w związku z „wysoką” jakością rzutów moich), to pies chcąc złapać go w powietrzu wpadał w bardzo głębokie zaspy, które skutecznie go demotywowały. A że Fluka dość łatwo, niestety, zdemotywować to… wiadomo.

W każdym wypadku frisbee spadło z poziomu zadowalającego do miernego i coś z tym trzeba będzie zrobić.

Wprawdzie moim pomysłem na ten rok było zarzucić większość planów deklowych i skupić się na obedience, w którym widać poprawę i które sobie powoli dłubiemy do klasy „1” (bo „0” teoretycznie mamy już zrobione, a w tej wyższej jest nasze ukochane ćwiczenie, czyli aport, więc stawiamy sobie na razie na celowniku „1”). Ale nie damy się i będziemy walczyć, rozciągając dobę i starając się zrealizować marzenia i starty w obu dyscyplinach. Rzecz jasna kosztem trzeciej, agility, ale 2010 ma być rokiem nauki i ćwiczeń, a nie startów. Ciągle mam wrażenie, że trochę się z tym pospieszyliśmy, więc daję mu spokój, niech się burek ładuje treningowo-seminariowo-obozowo na lata następne.

W ramach odmóżdżania dogtrekking/canicross i tropienie użytkowe. Żeby burkowe nie myślało lub myślało samo, w każdym wypadku odprężało się po hopkach, deklach i koziołkach.

A Jim? Cóż, tu sprawa jest skomplikowana, bo mi się cały czas marzy, żeby szelciak pokazał na co go stać. Na zawodach, nie na treningach, bo tam biega absolutnie doskonale nawet najtrudniejsze torki. Więc będziemy działać w tą stronę. A poza hopkami szelciak będzie szelciakiem, kanapowo-pokazowym z roześmianym ryjem. Bo takie życie mu najbardziej odpowiada ;).

KJF utaplani w śnieżnym błocie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s