Wiosna…

Zwykły wpis

Za oknem deszcz i można spokojnie coś napisać.

Dzięki Beacie wpadły mi w rączki płyty z seminarium z Leslie McDewitt – Control Unleashed. Początkowo niezbyt mnie porwało, jednak po paru chwilach (płytach) przekonałam się i wprowadzamy sobie powoli ten program. Podoba mi się on bardzo głównie dlatego, że Leslie pokazuje, jak pracować i jakie ćwiczenia stosować u psów z kompletnie różnymi charakterami i problemami. No i to, że po paru ćwiczeniach już widać efekty.

Wśród psów na nagranym seminarium jest m.in. żywiołowy golden, który zachowuje się bardzo jak Flai (zresztą bardzo podoba mi się, jak takie psy określa Leslie – „roller coaster dog”, co zgadza się idealnie i trafia w sedno), jest też parę psów bardziej nieśmiałych, takich Jimmowatych (który w niektórych nowych miejscach i sytuacjach udaje, że wcale go tam nie ma – „I’m off riding my unicorn”, kolejne żartobliwe, acz precyzyjne określenie).

Na razie skupiamy się na passive attention, active attention, mat work i default behaviour i przejściami między różnymi rodzajami aktywności i odpoczynku. Już widać pierwsze efekty.

Będę zdawać relacje, jak nam to wszystko idzie. Mam ambitne plany, z którymi się zdradzać nie będę, bo jeszcze pech przeczyta i nas nawiedzi :).

A oprócz tego… łazimy sobie na spacery do lasu (tzn. idziemy na kleszcze). Bikejoringujemy z wariacką prędkością z Flaiem i dajemy się wyprzedzać dziadkom z Jimem. Troszkę frisbujemy, głównie skupiając się na ogarnięciu naszego duetu i lepszych rzutach. Agilitujemy, ale to standard.

PT nie zdajemy teraz, bo raz, że przez żałobę zapomniałam o dacie zgłoszeń (teoretycznie do dzisiaj, ale…), a dwa, że kiedy robi się ciepło, jakoś mamy ochotę intensywniej się poruszać, niż dłubać trzymanie aportu i zmiany pozycji :). Egzamin nie zając, nie ucieknie, zdamy go sobie za rok. A zadebiutujemy w obedience zapewne w lipcu. No i trochę krucho z finansami, jako że już za parę dni (doprecyzuję: przyszły wtorek) prześwietlamy Fluniowe stawy. Proszę o trzymanie kciuków!

Jakieś stare Fotofluki i Fotojimy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s