Zwykły wpis

Dostałam od Elizy dwa filmiki z ćwiczeń techniki skoku – teraz ich nie opublikuję (pierwszy to pierwsza próba od długiego czasu, więc jest łaaa, hopki przed nosem, skok wyskok bez myślenia o odległościach, czyli radosna masakra, a drugi to za mało, by wrzucać to w sieć), ale mam nadzieję, że uda mi się ją namówić na pokręcenie jeszcze paru treningowych sesji.

Generalnie technika skoku to ćwiczenie numer jeden w naszym przypadku i, na szczęście, to ulubione. Flaiowe skoki potrafią być po prostu niesamowite, jednak te najbardziej zapierające dech w piersiach są też najmniej poprawne. Jako nieco ponad roczny gźdyl robił w powietrzu cuda niewidy, byle wyżej, byle dalej, więc zabraliśmy się za jumping grids i od tej pory następuje ciągła poprawa.

Snapshoty z filmików. Jak widać burek ma już pojęcie jak to powinno wyglądać. Teraz pracujemy nad właściwym czytaniem odległości. Najbardziej podoba mi się to, że skacze rozluźniony i skupiony, wszystko robi bardzo płynnie i prawie bez wysiłku.

Tamten trening w ogóle był pod tym względem bardzo udany. Zaczęliśmy od najprostszych ustawień szeregów, by potem przejść do trudniejszych. Czasami Konik miał jeszcze problemy z doborem prawidłowej odległości (szczególnie w dość trudnym szeregu z hopką podwójną), ale cavaletka dodana, by wymusić foule (uparł się gnojek na skok-wyskok) ułatwiła mu robotę i nie miał potem żadnych problemów. Aż miło popatrzeć na psa, który ma przed sobą jasno postawione zadanie, które wykonuje z radością i rozluźnieniem.

A teraz, żeby nie było tak drętwo, kolejna porcja jesiennych australisjko-szetlandzo-bołdełowych zdjęć.

 

(dwa szołki i łorking ;D)

Next top model. Do pyska mu w zieleni…

Błękicie…

Pionie…

I w czerni i bieli.

 

KJF

Reklamy

3 responses »

  1. Ostatnie zdjęcie mistrz !

    Jeżeli chodzi o Wasza wspólną pracę, to szczerze Was podziwiam i Was cichutko wspieram :) jesteście niesamowici i bardzo motywujący :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s